Hoşgeldiniz  

Avrupa’da Burslu Eğitim Fırsatları

Ekrem Çelikiz | 06 Mart 2019 | Eğitim, Gündem A- A+

Avrupa’da Burslu olarak üniversite okumak isteyenler bu haber tam size göre.

 

Avrupa, her yıl milyonlarca öğrenciye kapılarını açıyor. Dünyanın en iyi eğitim kurumları arasında yer alan İsviçre’de ETH Zurich, İngiltere’de Oxford ve Cambridge, İsveç’te Karolinska Institute, Hollanda’da Delft Teknoloji Üniversitesi, Fransa’da Sorbonne, Almanya’da Münih Teknik Üniversitesi uluslararası öğrencilere dünya standartlarında eğitim ve araştırma imkanı sunarken, aynı zamanda mezuniyetten sonra büyük ve küçük işletmelerde kariyeriniz için destek sağlar. Avrupa’da aralarında İtalya, Almanya, Norveç, Avusturya, Fransa gibi ülkelerin olduğu çoğu devlet üniversitesinde ücretsiz ya da düşük ücretli öğrenim görme imkanı bulursunuz. Aynı zamanda İngiltere, İsviçre, Finlandiya, Hollanda gibi yüksek eğitim ve yaşam masrafları ile dikkat çeken ülkeler ise öğrencilere sundukları burs fırsatları ile göz doldurur. Yazımızda Avrupa’da bir üniversiteye başvurmayı düşünen öğrenciler için en popüler üniversite burslarına yer verdik!

 

Size en uygun üniversite ve eğitim programını bulmak için üniversite broşürlerini indirin.

 

1- University of Sheffield

 

İngiltere’nin en saygın üniversitelerinden biri olan Sheffield Üniversitesi, dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrenciye yüksek kaliteli eğitim alma imkanı sunarken, Avrupa Birliği üyesi olmayan aralarında Türkiye’nin de olduğu öğrencilere finansal destekler sağlar. Türkiye’den ilk mezunların 1963 yılına uzandığı üniversite, Türk eğitim sistemini tanıyan personeli ve size programlar, giriş koşulları, vize bilgileri, burs ve kariyer destekleri ile göz doldurur. Sheffield Üniversitesi, akademik başarı ve üstün niteliğe sahip lisans, yüksek lisans ve lisansüstü araştırma öğrencilerine, öğrenim ücretlerinin %50’ye kadar bir kısmını karşılayan burs imkanları sunar.

 

2- Universite Paris-Saclay

 

Fransa’nın önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Paris-Saclay Üniversitesi, özellikle bilim, mühendislik ve ekonomi konularında tüm dünyadan öğrencileri kendine çeker. Üniversite, yüksek lisans derecesinde tüm programlarda, yıllık 10.000€ değerinde olmak üzere 1-2 yıl arasında öğrencilere burs imkanları sunar. Başvurular için üniversitenin master derecesinde bir programından kabul almanız gerekirken, bursların açılış tarihi her yıl Mart-Nisan ayları arasında gerçekleşir.

 

3- Ghent University

 

Belçika’da 1817 yılında kurulan Ghent Üniversitesi, İngilizce eğitim alabileceğiniz yüksek lisans derecesinde tüm ülkelerden uluslararası öğrencilere finansal destekler sunar. Öğrencilerin sağlık sigortalarının karşılandığı üniversite bursları için her yıl başarılı 15 öğrenciye eğitim dönemleri süresince aylık en düşük 654€ ödeme yapılır. Burslar, öğrencilerin öğrenim ücretini karşılamaz.

 

4- Leiden University

 

Hollanda’nın 1575 yılında kurulmuş en köklü ve en eski eğitim kurumlarından biri olan Leiden Üniversitesi, her yıl Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Alanı üyesi olmayan öğrencilere burs imkanları tanır. Finansal destekler, tam zamanlı bir yüksek lisans programına kayıt yaptıran üstün başarılı öğrencilere sunulurken, bursların sayısı her yıl değişir. Ödüller, öğrencilere üç aşamada verilirken, öğrencilerin tam eğitim ücretini ya da 10.000€ ve 15.000€’ya kadar öğrenim ücretlerinin bir kısmını karşılar.

 

5- University of Lausanne

 

İsviçre’de yer alan dünyanın en iyi kurumlarından biri olan Lozan Üniversitesi, 1537 yılında kurulmuştur. Özellikle hukuk, sanat, ekonomi, biyoloji ve tıp gibi alanlarda zengin program çeşitliliğine sahip üniversite, aralarında Mussolini, Charles Ferdinand Ramuz ve İsmail Cem gibi önemli mezunlara sahiptir. Her yıl 10 adet burs imkanı sağlayan üniversite, 1 yıl süresince öğrencilere aylık 1.600CHF İsviçre frangı ödeme yapar. Burslar öğrencilerin öğrenim ücretini karşılamaz.

 

6- Lund University

 

İsveç’in dünya çapında en iyi eğitim kurumları arasında yer alan Lund Üniversitesi, AB ve AEA üyesi olmayan ülkelerden gelen uluslararası öğrencilere burslu eğitim imkanı sunar. Üstün yetenekli ve başarılı öğrencilere sağlanan finansal destekler, öğrenim ücretinizin %25, %50, %75 ve tamamını karşılar. Burslar, Lund Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans eğitimlerine devam edecek öğrencileri kapsar.

 

7- Aarhus University

 

Danimarka’da yer alan Aarhus Üniversitesi, devlete bağlı bir kurum olarak kurulmuş ülkenin en iyi ve en büyük ikinci üniversitesidir. Özellikle diş hekimliği, hukuk, tıp, matematik, psikoloji gibi bölümlerin popüler olduğu üniversite, Danimarka hükümeti destekli finansal destekler sunar. AB ya da AEA dışındaki öğrencilere açık olan burslar, İngilizce öğretilen iki yıllık yüksek lisans programları içindir. Burs kapsamında öğrencilerin tam öğrenim ücretleri karşılanır.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

83 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.