Hoşgeldiniz  

Artvin Yusufeli’nde Boğa Güreşleri Festivali

admin | 22 Nisan 2019 | Yerel Haberler A- A+

(CUHA) – Artvin Yusufeli ilçesinde düzenlenen ve iki gün süren “Yusufeli Geleneksel Derekapı Boğa Güreşleri Festivali” renkli görüntülere sahne oldu.

Yusufeli Belediyesi ile Yusufeli Geleneksel Boğa Güreşlerini Yaşatma ve Geliştirme Derneğince Derekapı mevkisinde gerçekleştirilen festivalde Erzurum, Rize, Artvin ve ilçelerinden getirilen 102 boğa yer aldı. Festivalin ilk gününde “deste”, “ayak”, “küçük orta” ve “süper baş” kategorilerinde 60 boğa arenaya çıktı. İkinci gününde ise “büyük orta”, “başaltı” ve “baş” güreşleriyle sona erdi. Baş boğa sahibinin 16 bin lira ile ödüllendirildiği festivalde toplam 80 bin lira ödül dağıtıldı.

Boğa güreşleri festivaline Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Milletvekili Erkan Balta, Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ahmet Hacıoğlu, Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, ilçe protokolü ile binlerce vatandaş katıldı. Vali Doruk, boğa güreşlerinde dereceye giren boğa sahiplerini tebrik ederek, para ve çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

29 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.