Hoşgeldiniz  

AK Parti’li Çelik: “31 Mart Günü En Güçlü Cevabı Vereceğiz”

admin | 27 Mart 2019 | Politika


admin
info@kanalmedya.net

Adana (CUHA) – AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Geldiğimiz noktada hak edilmiş bir vatanda bedeli ödenmiş bir demokrasiyle yaşıyoruz. O yüzden hak edilmiş vatanımıza göz dikenlere, demokrasimizi zayıflatmak isteyenlere bir kere daha 31 Mart günü en güçlü cevabı vereceğiz” dedi.

Çelik, Çukurova ilçesi Kenan Evren Bulvarı’nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, gösterilen birlik ve beraberliğin Türkiye’nin karşısında olanların, Türkiye’nin tökezlemesini isteyenlerin moralini bozduğunu kaydetti. Çukurova’da, kurşunlanan, kurşunların uçtuğu değil, çiçeklerin uçtuğu belediye istediklerini belirten Çelik, “Cumhur İttifakı’nın karşısında olan kim varsa ne söylediğini baştan sona dinlediniz. Memleket için hiçbir projeleri yok. Tek istedikleri şey ‘Cumhur İttifakı zayıflasın, Türkiye’nin şimdiye kadar yürüdüğü yoldan geri çevirmek isteyenlerin eli güçlensin, Türkiye tökezlesin.’ Peki bir gün, bir saat sonrası için söyleyebilecekleri bir şey var mı? Yok” diye konuştu.

Çukurova Belediyesi ile ilgili geçmişte çıkan haberlere değinen Çelik, şunları kaydetti:

“Sürekli olarak basına ‘Çukurova Belediyesi kurşunlandı, Çukurova Belediyesinde ateş edildi, Çukurova Belediyesinde çatışma çıktı.’ şeklinde haberler yansıdı. Bu Adana’ya da, Çukurova’ya da yakışmayan bir tablo. Şimdi biz yeni dönemde, ‘Çukurova Belediyesine gelen vatandaşlarımız güllerle karşılandı, karanfillerle uğurlandı, hizmetle karşılandı, duayla uğurlandı’ diye yepyeni bir belediyecilik dönemi başlatmak istiyoruz. Bunu yapacağız, başaracağız.”

“VAR OLDUĞUMUZ HER PARÇANIN BEDELİNİ EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE ÖDEDİK”

Yeni Zelanda’daki iki camiye yönelik terör saldırısına ilişkin ise Çelik, “Bütün dünya bu katili kınarken, lanetlerken, CHP Genel Başkanı ne yaptı, katili lanetlemek, kınamak yerine tuttu, ‘İslam dünyası kendisini sorgulasın’ dedi” ifadesini kullandı.

Çelik, saldırıyı gerçekleştiren kişinin silahının üstünde bazı semboller olduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Bu cani 70 sayfalık manifesto yayınlıyor. Aziz İstanbul’un bizim vatanımız olmasına karşı çıkıyor. ‘Ayasofya’nın, camilerin minarelerini yıkarız’ diyor. Cumhurbaşkanımız ve Devlet Bahçeli’nin katıldığı İstanbul mitinginde bir milyon 600 bin vatandaşımız, o mitinge katılarak ‘Dün buradaydık, bugün buradayız, ebediyete kadar burada olacağız.’ dedi. O katil, hangi tarihle mücadele ettiğini iyi biliyor. Asıl üzerinde düşünülmesi gereken nokta, o katili kınayacağı yerde ‘İslam dünyası kendisine baksın’ diyenler. Yani milletin tarihini bilmeyenler, o yüzden milletin tarifini de bilmeyenler.”

Çelik, teröristin “Recep Tayyip Erdoğan’ı öldürürsek Türkiye’yi durdurabiliriz” dediğini anlatarak, “Bu katiller her şeyi hesap ediyorlar, bir şeyi hesap edemiyorlar. O da sizin varlığınızı, sizin gücünüzü, dirayetinizi hesap edemiyorlar. Biz bu memleketi kendimize vatan kılarken, her karışının bedelini ödedik, her saniyesinin bedelini ödedik. Şimdiye kadar var olduğumuz her parçanın bedelini en güçlü şekilde ödedik. Geldiğimiz noktada hak edilmiş bir vatanda bedeli ödenmiş bir demokrasiyle yaşıyoruz, bedeli ödenmiş bir egemenliğin altında imzamız var. O yüzden hak edilmiş vatanımıza göz dikenlere, demokrasimizi zayıflatmak isteyenlere bir kere daha 31 Mart günü en güçlü cevabı vereceğiz” diye konuştu.

 

53 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.