Hoşgeldiniz  

Adana’da Sağlık Festivali’nin Açılış Töreni Gerçekleşti

admin | 14 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Adana (CUHA) – Vatandaşlarda sağlık bilincini geliştirerek sağlıklı yaşam kültürünü toplumun tüm kesimine yaymak ve Adana’yı sağlık sektöründe komşu ülkelerin de tercih ettiği bir yer haline getirmek amaçlarıyla Güney Adana Kalkınma Programı 2018-2023 Eylem Planı kapsamında hazırlanan “Sağlık Festivali’nin açılışı gerçekleşti.

Adana Uluslararası Kongre ve Fuar Alanında gerçekleşen açılış törenine Vali Demirtaş ve Eşi Beyhan Demirtaş’ın yanı sıra Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Ayhan Barut ve Ayşe Sibel Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, kamu kurum temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güney Adana Kalkınma Programı’nın tanıtım video gösterimi ile devam eden program, sağlık çalışanlarından oluşan koronun izleyenlere sunduğu müzik dinletisinin ardından, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek konuşma yaptı.

Programda Güney Adana Kalkınma Programı animasyon filmi gösteriminden sonra konuşan Vali Mahmut Demirtaş; Türkiye’nin ve Adana’nın dört bir yanında, insan hayatını her türlü duygu ve düşüncenin üzerinde tutarak hizmet sunan tüm doktorların ve sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramını kutlayarak sözlerine başladı.

İnancımız ve medeniyetimizin “insanı yaşat ki devlet yaşasın” dediğini hatırlatan Vali Demirtaş, ‘Güney Adana Kalkınma Programı ile insanımızı baş tacı ediyor; sağlık festivalimizle de en büyük devletin, sağlık olduğunu herkese anlatmaya gayret gösteriyoruz. ‘‘dedi.

Bununla birlikte sağlık ihtiyaçlarının giderilmesinin, hizmetlerin etkin ve yaygın bir biçimde karşılanmasının, sosyal devlet olmanın vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunun altını çizen Vali Demirtaş, ‘‘Son 17 yılda sağlık sektöründe gerçekleştirilen yatırımlar, sosyal devlet olmanın ve sağlıkta yaşanan değişimle dönüşümün en büyük ispatıdır. Bu zincirin son halkası ise şehir hastaneleridir. Bir yılı aşkın süredir ilimizde hizmet veren Adana Şehir Hastanemiz, hem vatandaşlarımıza hem de bölgemize sunduğu hizmetlerle, Adana’yı sağlıkta Orta Doğu’nun çekim merkezine dönüştürecek devasa bir sağlık yatırımıdır.’’ şeklinde konuştu.

Sağlık sektöründe Adana’da yapılan tüm bu yatırımların, bugün Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında açılışını yaptıkları Adana Sağlık Festivali’nin bir tesadüf olmadığının da en büyük göstergesi olduğuna değinen Vali Demirtaş, ‘‘Kamu-özel böylesine bir potansiyelin festival şemsiyesi altında bir araya gelmesi, vitrine çıkması, ünlü konuklar, seminerler, sunumlar ve etkinliklerle Adana’da sağlık sektörünün konuşulması ve bunun ulusal gündeme taşınması, bizler için fevkalade mutluluk vericidir.’’ dedi.

Konuşmaların ardından Vali Demirtaş protokol üyeleri ile birlikte açılış kurdelesini keserek Adana Sağlık Festivali’ni tüm Adanalıların ziyaretine açtı.

 

 

79 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.