Hoşgeldiniz  

Adana’da Belediye Otobüsü Öğrencilere Bedava

admin | 29 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Adana (CUHA) – 60 bin öğrenciye ücretsiz kurslarla sınavlarına hazırlanma fırsatı sunan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, eğitim desteğine bedava toplu taşımayı da dahil ediyor.

Sözlü, yeni hizmet döneminde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine belediye otobüsleriyle ücretsiz toplu taşıma hizmeti vereceklerini müjdeledi. Sözlü, “Öğrencilerimiz, okullarına gidip, gelirken klimalı, konforlu ve güvenli belediye otobüslerimizle ücretsiz yararlanacaklar” dedi.

13 ilçede Adana Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri’ni faaliyete geçirip, her yıl 11 bin öğrenciye ücretsiz kurslarla lise ve üniversite sınavlarına hazırlanma fırsatı sunan Başkan Hüseyin Sözlü, kent genelindeki eğitim desteğine toplu taşıma hizmetini de dahil edeceklerini açıkladı. Akıllı kent uygulaması, akıllı karta banka kredi kartlarından on-line dolum, bölgesel ulaşım rehberi, 225 belediye otobüsünde ücretsiz internet (wi-fi) kullanımı ve gezici akıllı kart işlem merkezi ile toplu taşıma hizmetinde kalite standartlarını sürekli yükselten Sözlü, şunları söyledi:

“Sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak Türkiye’de en ucuz toplu taşıma hizmetini veren Adana Büyükşehir Belediyesi, yeni hizmet dönemimizde çocuklarının eğitim için her türlü fedakarlığı yapan dar gelirli vatandaşlarımızın destekçisi olmayı sürdürecektir. Belediye otobüslerimiz tüm hatlarda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin tamamına ücretsiz toplu taşıma hizmetini verecektir. Yeni oluşacak Adana Büyükşehir Belediye Meclisimizde bu konuda gerekli kararları alıp, Adanalı hemşehrilerimize yansıttığımız eğitim desteklerimize yenilerini ekleyeceğiz. ”

 

32 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.