Hoşgeldiniz  

Adana ESOB Başkanı Sözütek: “Karnaval Adana Ekonomisine Can Verdi”

admin | 08 Nisan 2019 | Yerel Haberler A- A+

Adana (CUHA) – Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Nihat Sözütek, Portakal Çiçeği Karnavalı’nın kentin tanıtımı ve ekonomisine büyük katkı sağladığını belirterek, “5 gün süren karnaval hem kentimize gelen konuklarımızın hem de esnafımızın yüzünü güldürdü” dedi.

Bu yıl 7.’si düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı için yerli ve yabancı çok sayıda turist Adana’ya akın etti. 3 Nisan Çarşamba günü başlayan ve 7 Nisan Pazar günü sona eren karnaval Adana’nın sosyal ve kültürel yaşantısına olduğu gibi, ekonomisine de canlılık kazandırdı.

Adana ESOB ve Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek, Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı olma özelliğini taşıyan Portakal Çiçeği Karnavalı’nın Adana’yı marka kent yapma adına önemli bir etkinlik olduğunu söyledi. Her yıl bir önceki yıla göre daha da gelişen ve büyüyen karnavalın, kentin tanıtımı kadar, ekonomisine de büyük katkı sağladığını belirten Sözütek, “Türkiye ekonomik anlamda ciddi sıkıntıların yaşandığı bir süreçten geçiyor. Yaşanan ekonomik krizlerden en fazla etkilenen sektör ise hiç şüphesiz esnaf ve sanatkarlarımız oldu. Böylesine büyük sorunların yaşandığı bir dönemde gerçekleştirilen Portakal Çiçeği Karnavalı Adana ekonomisine ciddi bir hareketlilik getirdi” dedi.

“KARNAVALA SAHİP ÇIKALIM”

Sözütek, karnavala gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Karnavalımızın olumlu yansımaları sadece Adana’yla sınırlı kalmamıştır. Çukurova’yı bir turizm destinasyonu olarak değerlendirdiğimizde komşu illerimizde karnavalımızdan çok önemli fayda sağladı.  Yoğun talep nedeniyle Adana ve çevre illerde bulunan otellerin tamamı doluluk kapasitesine ulaştı. Karnaval heyecanını yaşamak isteyen yerli ve yabancı konukların Adana’ya akın etmesi kent ekonomisine de milyonlarca liralık katkı sundu. 5 gün süren karnaval, zor günler geçiren, çoğu zaman siftah bile yapmadan kepenk kapatan esnafımızın işlerinin açılmasına vesile olmuş, ekonomik anlamda rahat bir nefes almalarına olanak sağlamıştır.”

Ekonomiyi oluşturan her unsurda, karnaval boyunca bir canlanma yaşandığının altını çizen Sözütek, Portakal Çiçeği Karnavalı’na Adanalıların ve kent dinamiklerinin sahip çıkması gerektiğine vurgu yaptı.

 

39 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.