Hoşgeldiniz  

Acıpayam’da SGK’ya Verilecek Prim Belgelerinin Süresi 1 Nisan’a Ertelendi

admin | 27 Mart 2019 | Gündem A- A+

Ankara (CUHA) – Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Acıpayam’da depremi yaşayan vatandaşlarımızın, işyeri ve işverenlerimizin yanında olmak adına SGK’ya verilmesi gereken prim belgelerinin verilme süresini 1 Nisan’a erteledik” dedi.

Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada, Acıpayam ilçesini, depremin etkilerinin en fazla hissedildiği köyler olan Yeniköy, Uçarı, Karahöyük ve Oğuz köylerinde vatandaşları ziyaret ettiğini belirtti. Kızılay AFAD’ın görev yaptığı bölgede, Bakanlığın ASDEP görevlilerinin de vatandaşlara hizmet verdiğini kaydeden Selçuk, şunları ifade etti:

“Psikososyal destek için ihtiyaçları anında tespit edip en kısa sürede karşılıyoruz. Ziyaretlerim sırasında vatandaşlarımızın özellikle primlerin ödenmesine ilişkin bir de talebi oldu. Depremi yaşayan vatandaşlarımızın, işyeri ve işverenlerimizin yanında olmak adına Sosyal Güvenlik Kurumuna verilmesi gereken prim belgelerinin verilme süresini erteledik. Depremin olduğu 20 Mart tarihinden 25 Mart tarihine kadar SGK’ya verilmesi gereken işyeri bildirgesi, sigortalı işe giriş bildirgeleri, sigortalı işten ayrılış bildirgeleri ile 2019 yılı Şubat ayına ait aylık prim ve hizmet belgesinin verilme süresini 1 Nisan tarihine kadar uzattık. Bu vesileyle depremden olumsuz etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

 

57 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.