Hoşgeldiniz  

7. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, 3-7 Nisan’da Adana’da Düzenlenecek

admin | 25 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Adana (CUHA) – Adana’yı dünyaya tanıtan Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı bu yıl 3-7 Nisan tarihleri arasında Adana sokaklarında düzenlenecek. Karnavalda yüzlerce eğlenceli etkinlik düzenlenirken, kente on binlerce yerli ve yabancı turistin gelmesi bekleniyor.

2013 yılından bu yana yurtiçinden ve yurtdışından gelen on binlerce kişiyi, portakal ağaçlarının çiçek açtığı ve o büyülü kokuyu tüm kente yaydığı dönemde buluşturan Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı olan “Nisan’da Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı”nın 7.’si bu yıl 3-7 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek. 7’den 70’e tüm Adanalılar ile birlikte karnaval için kente gelen binlerce yerli ve yabancı konuklar “dostluk ve sevgi” mesajını Adana caddelerinden tüm dünyaya bir kez daha yollayacaklar.

RENGARENK KORTEJ SOKAKLARDA

Her yıl olduğu gibi bu yıl da karnavalın “simgesi” durumundaki kostümlü kortej geçişi 6 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Herkesin büyük heyecan ve özlemle beklediği kostümlü grupların geçiş yapacağı kortej karnavalın ilk yıllarındaki gibi şehir merkezinde ve Adana sokaklarında yapılacak. Saat 17.00’de başlayacak ve büyük coşku içinde geçmesi beklenen korteje rengarenk kostümlü binlerce kişinin katılması bekleniyor.

DOLU DOLU KARNAVAL PROGRAMI

Ünlü sanatçıların yer alacağı açılış ve kapanış konserleri, Hintli Mumbai Danceworx topluluğunun gösterisi, Kostümlü Gösteri Grupları Korteji, Motorize Ekipler ve bandolardan oluşan karnaval korteji, Su Korteji, Türkiye’nin her yerinden 300 pilot ile gelecek olan Türk Choppers MK Merkezpark’taki Motosiklet Senfonisi, Türk Riders, VosFest ve Klasik Otomobil Kulübü gösterisi, sokak konserleri, yurtiçi ve yurtdışından çeşitli sanatsal sergiler, açıkhava dans ve spor gösterileri, söyleşiler ve tiyatro aktiviteleri, Adana kültürünü anlatan performanslar ve sanatsal gösteriler, Portakal Çiçeği Halk Koşusu, kostümlü koşu ve anne-baba-çocuk koşusu, moda tasarım yarışması, satranç turnuvası, çocuk tiyatrosu ve çocuk sanat aktiviteleri, 0-5 yaş çocuklar için 101 farklı oyun içeren aktivite alanı, TJK Portakal Çiçeği Karnavalı Özel Koşusu ve TJK Pony Club başta olmak üzere etkinlikler düzenlenirken, portakallı lezzetler ve kortej kostüm tasarımı gibi ödüllü yarışmalar da renkli karnaval programında yer alacak.

“REZERVASYONLARINIZI ŞİMDİDEN YAPTIRIN”

Geçtiğimiz yıl 100 bini Adana dışından olmak üzere yaklaşık 1 milyondan fazla kişinin Adana sokaklarında buluştuğu karnavala, her yıl olduğu gibi bu yıl da ilginin yoğun olması bekleniyor. Karnavalın fikir önderi Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, bambaşka deneyimler yaşamak isteyenleri her yıl olduğu gibi bu yıl da beklediklerini söylüyor. Bozkurt “Biz birlikte eğlenmeyi başarabildiğimiz ölçüde medeni olabiliyoruz. Her defasında karnavala gelin pişman olmayacaksınız diyoruz. Ve gelenler asla pişman olmuyorlar. Portakal çiçeklerinin kokusu eşliğinde baharı karşılarken, kendinizi zinde ve yaşama sevinci ile dolu hissedeceksiniz. Doğanın mucizesine birlikte tanıklık etmek ve harika bir zaman geçirmek için bu yıl da Nisan’da Adana’da buluşalım” dedi.

 

53 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.