Hoşgeldiniz  

Yeni Partiler Hazır Gibi

Ekrem Çelikiz | 26 Şubat 2019 | Gündem, Politika


twitter
Ekrem Çelikiz
ekremcelikiz@gmail.com

Türkiye, 31 Mart 2019 yılında yapılacak  yerel seçimlere doğru giderken;  Ankara kulislerinde de  Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Mehmet Şimşek ve Ali Babacan tarafından parti kurulacağı iddiaları konuşuluyor.

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,geçtiğimiz yıl yapılan  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP, İyi Parti ve Saadet Partisinin ortak adayı olarak seçimlere katılmayı  planlamış ancak İyi Parti lideri Meral Akşener’in de cumhurbaşkanı adayı olmasıyla son anda aday olmadığını açıklamıştı.

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü sık sık parti kuracağı iddiaları gündemi meşgul ediyor. Abdullah Gül kanadından da bu konu hakkında yalanlama gelmemesi iddiaları kuvvetlendiriyor.

Ankara kulislerinde son konuşulan ise eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti kurma hazırlıkları yaptığı şeklinde.

Bir iddiaya göre Ahmet Davutoğlu, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve onun ekibiyle birlikte hareket ederek parti kuracağı şeklinde.

Diğer bir iddiaya göre ise Ahmet  Davutoğlu, kendisi ayrı bir parti kuracak  Gül ve ekibi ise ayrı bir parti kuracak şeklinde.

Öte yandan 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Saadet Partisi ile olan yakınlığı da biliniyor. Bir diğer iddiaya göre ise Abdullah Gül ve ekibi Saadet Partisi’ni yeniden yapılandırarak bu partide siyaset yapacak şeklinde.

Geçtiğimiz günlerde milli görüş lideri merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu da Yeniden Refah Partisi isimli yeni bir siyasi parti kurmuştu.

Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül’ün  Erbakan’ın oğlu ile birlikte hareket edeceğini iddia edenler de var.

Şimdilik Yeniden Refah Partisi lideri  Fatih Erbakan’dan bu konu hakkında bir açıklama yapılmadı.

Görünen o ki 31 mart yerel seçimlerimden sonra siyaset arenasında büyük değişiklikler olacak. Sağ da ve sol da yeni partiler ortaya çıkacak.

Şimdilik yeni partiler kurulmadan önce siyasete yeniden girmeyi düşünenler,  31 mart yerel seçimlerinin sonuçlarını görmeyi bekliyor. Seçimlerden çıkan sonuçlar analiz edilip, yeni parti kurma planları da bundan sonra hız kazanacak gibi görünüyor.

 

64 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.